Projekt Medela


MEDELA Cup

MEDELA Cup je sportovně-charitativní projekt s dlouhodobou perspektivou.
MEDELA Cup je přidružen k již existujícím akcím, a to sice jako článek samostatný, ale tematicky doplňující danou akci. MEDELA Cupu se účastní známé osobnosti, které svým hostováním podporují charitativní záměr celého projektu.

MEDELA Cup a Velká pardubická

Ve spolupráci se závodištěm v Pardubicích probíhá pravidelně závod známých osobností na dřevěných koních, které pomalovali přední čeští výtvarníci. Hlavní myšlenkou MEDELA Cupu je proslavit výtvarná díla, která se po závodě draží, a získat tak více financí pro podporované neziskové projekty. Zároveň chceme informovat veřejnost o činnosti malých neziskových organizací a přesvědčit ji o nutnosti zapojit se do boje proti chudobě a strádání.
Pozvané osobnosti běží cílovou rovinku s dřevěným koněm, resp. dřevěnou hlavou koně na tyči, v ruce. Záleží pak čistě na jezdci, jakou techniku zvolí. Někteří žokejové jsou vyloženě závodní typy, které láká vítězství, jiní dávají přednost poklidné jízdě a nechají své koně i napást, popř. běžet pozpátku. Účelem MEDELA Cupu není vyhrát, ale zúčastnit se.

Kvalifikační kolo na Velkou pardubickou 2008

24. 5. 2008 se v rámci kvalifikačního závodu na Velkou pardubickou se uskutečnil první VIP dostih na dřevěných ořích.

Kvalifikačního závodu se zúčastnily mnohé známé osobnosti: herečky Ivana Anderlová a Míša Maurerová, moderátorka Eva Aichmajerová, plavkyně Yvetta Hlaváčová, modelka Kateřina Průšová, ředitel Pražské ZOO Petr Fejk, herec Jan Potměšil, hudebníci Michal Dvořák, Milan Cais a Jé Jé Neduha. V závodu startovala i dcera Ivany Anderlové Míša, dcera naší produkční Rebeca Dvorská a tajemný kouzelník. Vítězkou na plné čáře se stala Yvetta Hlaváčová.

Po skončení závodu byla vydražena kobylka Něžná od výtvarníka Tomáše Císařovského.

Velká pardubická 2008

Dne 12.10. se v rámci 118. Velké pardubické České pojišťovny uskutečnil závod VIP osobností v běhu na dřevěných koních, tzv. MEDELA Cup. Závod proběhl v cílové rovince před zraky desítek tisíců diváků a jeho přenos zajištovala i Česká televize. Vítězem tohoto ročníku a držitelem putovní ceny od Gisely Šabókové se stal Ivan Trojan. V těsném závěsu za ním následovala plavkyně Yvetta Hlaváčová, na třetím místě se umístila moderátorka Ester Janečková. Diváci viděli bojovat i modelku Agátu Hanychovou, herečku Milenu Steinmasslovou, výtvarníka a hudebníka Jé Jé Neduhu, publicistu Ondřeje Neffa a herce Davida Novotného, který s Lejlou Abbasovou bojoval o poslední místo. Závod moderovala Míša Maurerová, která se pro svůj požehnaný stav nemohla osobně klání účastnit. Při slavnostním ukončení Velké pardubické byli vydraženi tři vítězní dřevění koně za celkovou částku 51.500,-Kč.

Kvalifikační kolo na Velkou pardubickou 2009

V sobotu 23. května 2009 se na Dostihovém závodišti Pardubice uskutečnil již třetí charitativní dostih známých osobností na dřevěných koních MEDELA Cup. Na startu se sešli moderátorky Lejla Abbasová a Ester Janečková, herečky Simona Vrbická a Kateřina Sedláková, modelka Kateřina Průšová, DJ Lucca a hudebník Michal Dvořák. Dostihové klání moderovala Eva Aichmajerová. Startovní pole doplnili potomci přítomných závodníků a hostů a členky organizačního týmu Projektu MEDELA.

Po skončení závodu byl za 9.000 korun vydražen kůň Železník od výtvarníka Radka Rakuse.


/18. 8. 2009/

Akce | Akce z roku 2009